Galda lomu spēles
Atgādina raidlugu: visa darbība notiek stāsta veidā.
Lomu spēles ir draudzīgākās no galda spēlēm. Kā likums, te nav konkurentu, nav uzvarētāju - tātad, nav arī zaudētāju. Katram spēlētājam ir savs personāžs, un visi kopā dodamies aizraujošos piedzīvojumos: pārvaram grūtības, izpildām gandrīz neiespējamus uzdevumus, cīnāmies pret ļaunuma spēkiem.
Kopš 1974. gada, kad iznāca pirmā galda lomu spēle "Dungeons & Dragons", ir radušies daudzi simti daudzveidīgu lomu spēļu noteikumu sistēmu. Pārdošanā ir tūkstošiem spēļu scenāriju sagatavju, papildmateriālu, padomu un citu izejmateriālu spēlēm.
Vairāk... » » »
Kabineta lomu spēles
Atgādina teātra izrādi, tikai bez skatuves.
Kabineta spēli var uzlūkot kā starpstāvokli starp galda un brīvdabas spēlēm. Spēlei vajadzīga pietiekami plaša telpa, pagalms vai pļaviņa. Ja spēlētāji vēlas, te var ienākt kaut minimāli kostīmu elementi. Nav noteikti gājieni - spēle visbiežāk notiek, brīvi pārvietojoties, sarunājoties (vai sačukstoties, ja kas slepens), un kāpēc gan ne uzdejojot? Šī veida spēles nereti izmanto kā jubilejas pasākumu.
Vairāk... » » »
Brīvdabas lomu spēles
Atgādina kinofilmu.
Jūs spēlē esat "ekrāna otrā pusē", paši kļūstat par tās varoņiem. Te var būt gan kostīmi, gan veselas apmetnes un pilsētas, karavānu ceļi ar uzglūnošiem laupītājiem, karaļu pilis un rūķu alas... Un, protams, neiztrūkstošā taverna - tiesa gan, reibinošie dzērieni te parasti ir virtuāli...
Vairāk... » » »