Kas vajadzīgs labam fiasko

Kas-vajadzigs

FIASKO rokasgrāmata

Grāmatas 174 lappusēs ir sakopota visa spēlei nepieciešamā informācija:

  • Noteikumi, ko droši vien ievērosiet
  • Paskaidrojumi, ko varbūt izlasīsiet
  • Ieteikumi, kurus varbūt laidīsiet gar ausīm
  • Seši Ietvari, izejmateriāls spēlēm dažādās vidēs un laikmetos
  • Spēles piemērs, ko izlasīt, lai justos droši
  • Indekss tiem, kuri apmaldījušies grāmatā

Spēļu kauliņi

FIASKO spēlē vajadzīgi divi gaiši un divi tumši sešskaldņu metamie kauliņi katram spēlētājam. Izrēķiniet paši, cik lielam spēlētāju skaitam pietiek ar attēlā redzamajiem.        Atbilde: trim

Grāmatas latviešu izdevumā ir aprakstīts, kā rīkoties, ja ir kaut vai viens pats kauliņš — tas vienkārši nav tik ērti.

Rakstāmlietas

Kartītēm ieteicams lietot zīmuļus, jo nereti vien spēles sagatavošanā atklājas, ka šis tas jāpalabo. Protams, zīmuļi savā kompānijā grib arī dzēšgumiju. Vārdu kartītes ērtāk ir rakstīt ar 1...2 mm resnu flomāsteru, lai arī pretī sēdošie spēlētāji varētu labi redzēt.

Papīrs

Varat izmantot jebkāda veida papīru. Tas vajadzīgs trim lietām:

  1. Piezīmēm, jo spēles karstumā var arī neizdoties visus faktus paturēt galvā;
  2. Kartītēm, uz kurām izrakstīt elementus no Ietvaru tabulām;
  3. Personāžu vārdu kartītēm.

Piezīmēm varat izmantot jebkādu papīru: rakstāmpapīra loksnes, burtnīcas, klades vai piezīmju blokus. Var pietikt ar vienu uz pusēm pārgrieztu biroja papīra loksni katram. Ja izmantojat lietotu papīru no darbavietas, paraugieties, vai otrā pusē nav atzīme "slepeni" - citādi, kazi, iznāks vēl pašiem fiasko!

Attiecību, Vajadzību, Vietu un Objektu kartītēm varat izmantot, piemēram, kredītkartes vai mazliet lielāka izmēra bloknotiņu. Taču var izgatavot, sagriežot biroja papīra lapu attiecīga izmēra gabalos - cik lielos, atkarīgs no Jūsu rokraksta lieluma.vardu-kartites

Vārdu kartītes izgatavojam no kartona, salokot otrādi apgriezta burta "V" veidā. Ērti ir izmantot izmantoto brokastu pārslu iepakojumu, jo tam otra puse nav apdrukāta.

Kāpēc iesakām izmantot otrreizējo papīru? Iemesls vienkāršs: gan kartītes, gan piezīmes spēlē izmantosiet tikai vienreiz. Protams, ja vēlaties spēli paturēt dārgā atmiņā, varat arī izdomāt šiku noformējumu un izdrukāt uz tikpat šika, dizainīga papīra. Bet pieredze rāda: ja kaut ko gribas paturēt atmiņā, tad tā ir pati spēle. Ja Jums ir diktofons, noteikti izmantojiet! Varbūt no FIASKO seansa iznāks filmas scenārijs? Pilnīgi iespējams!

Vēlme spēlēt

Aktiera iemaņas? Uzstāšanās prasmes? Nieki! Tas viss atnāks pats no sevis. Atslābinieties, un vienkārši ļaujieties spēlei jūs aizraut. Galvenais ir - izbaudīt visu, kas spēlē notiek. Un, ja vispār kaut ko "censties", tad lai tā ir rūpēšanās par pārējo spēlētāju jautrību!